OBLICZONE KOSZTY:
1. PRAD
Zuzycie laczne: 29999 - 29771 = 228 kWh (na fakturze tez 228 kWh)
Zuzycie:
Sasiad: 10103 - 9981 = 122
My: 8454 - 8353 = 101
Koszty stale:
3.98 + 6.00 + 4.57 + 3.15 + 0.40 = 22.26 zl (brutto)
22.26 zl / 2 = 11.13 zl na mieszkanie
Koszty zmienne:
Sasiad: 122 kWh * 0.53 zl = 64.13 zl
My: 101 kWh * 0.53 zl = 53.09 zl
Brakujace 5 kWh:
2.63 zl / 2 = 1.31 zl na mieszkanie
2. GAZ
Zuzycie laczne: 4717 - 4583 = 134 m3 (na fakturze tez: 134 m3)
Koszty stale:
10.66 + 10.96 = 21.62 zl
21.62 zl / 2 = 10.81 zl na mieszkanie
Koszty zmienne:
Ciepla woda:
Zuzycie:
Sasiad: 296.575 - 295.907 = 0.668
My: 229.159 - 226.181 = 2.978
Koszt:
Sasiad: 0.668 m3 * 10 zl = 6.68 zl
My: 2.978 m3 * 10 zl = 29.78 zl
Ogrzewanie:
Zuzycie:
Sasiad: 191 + 404 + 320 = 915, wiec zuzycie wynosi: 915 - 595 = 320
My: 121 + 95 + 0 = 216, wiec zuzycie wynosi: 216 - 175 = 41
Koszt:
Sasiad: 320 jednostek * 0.65 zl = 206.95 zl
My: 41 jednostek * 0.65 zl = 26.52 zl
RAZEM DO ZAPLATY:
Sasiad: 301.02 zl My: 132.64 zl